TG Sokół Sokołów Małopolski - strona nieoficjalna

Resovia II - Włókniarz Rakszawa
Stal Rzeszów - Izolator Boguchwała

pon.

Starsi pechowo. Młodsi z pewnym zwycięstwem!

• autor: miczken3234, 2013-06-19 15:09

Mecz z leżajską Pogonią naszym młodzieżowcom przyszło grać w skrajnych warunkach pogodowych. Juniorzy starsi rozpoczęli przy potężnym upale, kończąc w deszczu. Ich mecz zakończył się pechową porażką 1:2 (0:1) i bramką straconą w ostatnich minutach meczu, choć wiele wskazywało na to, że padnie co najmniej remis. Zaimponowali formą juniorzy młodsi Sokoła, którzy wygrali pewnie z gośćmi 6:2 (5:2).

JUNIORZY STARSI
TG Sokół - Pogoń Leżajsk 1:2 (0:1)

Bramki: M.Bełz

Skład JS: K.Dec, D.Pietroński, K.Słonina (C), M.Baran (15' M.Rząsa), K.Stopyra (30' K.Nowak) B.Marszał (30' D.Węglowski) M.Bełz (80' B.Mika), M.Budarz (45' K.Kołodziej) D.Tkacz (85' Cz.K), B.Bandura (45' H.kuca), A.Chorzępa

Sokołowska drużyna starszej grupy juniorów rozpoczęła dość chaotycznie swój mecz, czego skutkiem był szybki gol dla gości z Leżajska. Mimo, że pierwszy kwadrans należał do Pogoni, to jednak młodzieżowcy z Leżajska oddawali katastrofalne strzały. Swoje okazje mieli również nasi piłkarze, a wśród nich między innymi Baran, któremu zabrakło szczęścia. Do przerwy górą była Pogoń, jednak początek drugiej połowy to oczekiwana bramka dla naszej drużyny, której autorem był Bełz. Gdy wydawało się, że Sokół przejmie inicjatywę (po wyrzuceniu z boiska zawodnika Pogoni za głośne komentowanie pracy sędziego), nad stadion w Sokołowie nadciągnęły ciemne chmury, w przenośni i dosłownie, ponieważ ledwie kilka minut przed końcem spotkania sędzia dyktuje rzut karny, zamieniony na bramkę, który zadecydował o końcowych losach spotkania. Dodatkowo jeden z naszych zawodników także ujrzał czerwony kartonik i opuścił plac gry. Mimo prób ze strony naszych zawodników wynik nie uległ już zmianie a Sokół pechowo uległ Pogoni 1:2.

JUNIORZY MŁODSI
TG Sokół - Pogoń Leżajsk 6:2 (5:2)

Bramki: H.Kuca, K.Kołodziej (2x), B.Mika, S.Rodzeń

Skład JM: M.Sabat (40' D.Gancarz), D.Konefał, K.Sidor, H.Wilczak, H.Kuca (40' M.Rak), S.Rodzeń, K.Kołodziej (40' A.Chorzępa), K.Berkowicz (C) (77' R.Drapała), B.Mika (77' D.Gielarowski), B.Bandura (40' M.Nycz), B.Marszał (45' R.Płoszaj)

Spotkanie z wiceliderem rozgrywek juniorów młodszych było dużym wyzwaniem dla naszych młodzieżowców, jednak rywal nie był taki straszny jak by się wydawało i Sokół zdobywa szybko prowadzenie po wpakowaniu piłki przez Huberta Kucę do pustej bramki po podaniu od Krystiana Kołodzieja. Chwilę później Pogoń wyrównała, jednak rozdrażniło to naszych zawodników, którzy ponownie objęli prowadzenie, a Kuca rewanżuje się za poprzednią asystę i po dośrodkowaniu Krystian Kołodziej popisuje się ładnym strzałem głową, który zamienia na 2:1 dla TG Sokół. Mecz był zacięty i pełen walki, czego przykładem może być rzut karny, który został podyktowany po faulu na Bartoszu Mice w polu karnym. Pech sprawia, że futbolówka po strzale z jedenastki egzekwowanej przez Kucę trafia w słupek, a sytuacja się mści, gdyż Pogoń niedługo po tym wyrównuje na 2:2.

Przełomowy moment spotkania to akcja Miki, który posyła piłkę za plecy obrońców do Krystiana Kołodzieja, a ten wykorzystuje sytuację i podwyższa na 3:2 dla TGS. Lada moment padła kolejna bramka, po strzale w długi róg bramki z szesnastego metra, której autorem był Mika. Sokół wyraźnie przejął inicjatywę w meczu i zdobył piątą bramkę do "szatni". Autorem piątej bramki był Marszał, który zamknął dośrodkowanie Kołodzieja z rzutu rożnego. Po przerwie na plac gry weszło kilku naszych rezerwowych, a roszady w składzie zakończyły się kolejnymi sytuacjami, m.in. dobrze spisującego się dzisiaj Rafała Płoszaja. Niestety piłka po jego strzałach nie zdołała przekroczyć linii bramkowej. Wynik ustalił Sebastian Rodzeń, a wynik 6:2 z faworytem spotkania to powód do dumy dla juniorów młodszych, którzy pomścili honor starszego zespołu. Zespół JM Pogoni był przy naszej drużynie dzisiaj bezradny, natomiast obrona Sokola spisywała się znakomicie.

Autor: Treść:pozostało znaków:

Stal ŁańcutTG Sokół
Stal Łańcut 3:1 TG Sokół
2013-09-21, 11:00:00

oceny zawodników »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Strug Tyczyn Stal Rzeszów
Izolator Boguchwała 3:7 Resovia II