TG Sokół Sokołów Małopolski - strona nieoficjalna

Resovia II - Włókniarz Rakszawa
Stal Rzeszów - Izolator Boguchwała

pon.

Bolesne lądowanie Orłów w drugim meczu! Strzeleckie debiuty...

• autor: miczken3234, 2013-06-25 21:53
Bolesne lądowanie Orłów w drugim meczu! Strzeleckie debiuty i pięć bramek Miki

Miłą informacją kończymy zmagania juniorów Sokoła. Po minimalnym zwycięstwie juniorów starszych przyszła kolej na kanonadę juniorów młodszych! 8 bramek to między innymi debiuty strzeleckie Berkowicza i Gielarowskiego oraz cztery bramki Miki. W juniorach starszych bramkę z karnego zdobył Nowak oraz.. Mika. Liczymy, że to nie ostatnie bramki naszych dwóch debiutantów!

JUNIORZY STARSI
TG Sokół - Orły Rzeszów 2:1 (0:0)

Bramki dla TGS: K.Nowak (78'), B.Mika (88')

Mecz juniorów starszych z zespołem Orłów Rzeszów został dzisiaj rozegrany w niemal idealną pogodę i co najważniejsze był dla naszej drużyny zwycięski, jednak wynik 2:1 (0:0) wcale nie przyszedł łatwo. Mecz,  co zaskoczyło był nie tylko zacięty ale momentami brutalny, jak na spotkanie młodzieżowców. Ofiarą padł między innymi Krystian Kołodziej, nasz bramkarz Damian Gancarz oraz zawodnik rzeszowskiej drużyny, który doznał urazu twarzy. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i jedynym powodem dla którego nie ujrzeliśmy bramek była niecelność strzałów obu drużyn. Druga połowa to powolne, ale coraz bardziej wyraźne zarysowanie się przewagi Sokoła, jednak i wtedy zawodziły celowniki sokołowskich snajperów. Niekiedy brakowało centymetrów jak w jednej z sytuacji w której strzał Kacpra Nowaka był już niemal w siatce bramki Orłów, jednak ostatecznie minął słupek. Kilka okazji miał również Krystian Kołodziej czy Dominik Węglowski, który po bardzo dobrym dośrodkowaniu na główkę niestety nie zamknął akcji bramką. Groźnymi strzałami z dystansu rewanżowali się goście, jednak i im szczęście w tym momencie nie dopisywało.  Piłkarze Sokoła włożyli w dzisiejszy mecz dużo serca, co było widać między innymi podczas starcia bramkarza Orłów  z zawodnikiem TGS - Michałem Baranem, który w dzisiejszym meczu bardzo ambitnie walczył o każdą piłkę. Pozostali zawodnicy również popełniali stosunkowo niewiele błędów, co zaprocentowało ostatecznie w 78 minucie spotkania, kiedy sędzia dyktuje rzut karny za faul na naszym zawodniku. Karnego na gola zamienia pewnym strzałem Kacper Nowak i Sokoły były już w tej chwili o krok od zwycięstwa. Niecałe 10 minut później po akcji prawym skrzydłem Kacper Nowak po raz kolejny wyprowadza groźny atak na bramkę rywala, jego podanie trafia do Bartosza Miki, który lekkim, ale celnym strzałem podwyższa na 2:0. Na osłodę dla zawodników Orłów tuż przed końcem pada gol kontaktowy. Mecz zostaje jednak przerwany z powodu kontuzji ręki naszego bramkarza. Po wznowieniu gry sędzia kończy spotkanie a Sokół pokonuje nie najłatwiejszego rywala z Rzeszowa.

JUNIORZY MŁODSI
TG Sokół - Orły Rzeszów 8:0 (5:0)

Bramki dla TGS: B.Mika (4x), S.Rodzeń (2x), K.Berkowicz, D.Gielarowski

Młodzi piłkarze z Sokołowa odnieśli okazałe zwycięstwo nad drużyną Orłów Rzeszów. Zwyciężyli aż 8:0, a klasycznego hatt'ricka zaliczył Bartosz Mika, który już w pierwszej połowie pokonał bramkarza trzy razy. W drugiej połowie dołożył jeszcze jedno trafienie. Szansę na hatt'ricka miał również Sebastian Rodzeń. jednak zabrakło mu jednego trafienia. Pierwszych bramek w barwach Sokoła doczekali się Karol Berkowicz i Dawid Gielarowski.

Drużyna wyszła na boisko z myślą  o poprzedniej rundzie, gdzie ulegliśmy w Rzeszowie aż 1:10. Byliśmy rządni rewanżu i dziś udanie zrewanżowaliśmy się za tą porażkę i pokazaliśmy, że potrafimy grac w piłkę nawet z takimi szkółkami piłkarskimi jak Orły Rzeszów. Mecz od początku układał się po naszej myśli, budowaliśmy składne i ładne akcje co kończyło się sytuacjami podbramkowymi. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Bartosz Mika, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wpakował piłkę do siatki. Na drugą bramkę kibice nie musieli czekać długo, bo już 5 minut później piłka prosto z rzutu rożnego trafia do Miki a ten strzałem w krótki róg pokonuje bramkarza. Sokół ciągle atakował i próbował podwyższyć rezultat. Dopięliśmy swego w okolicach 20 minuty, kiedy tuż przed polem karnym przeciwnika Mika zostaje faulowany. Do piłki podchodzi Karol Berkowicz i ładnym uderzeniem w krótki róg pokonuje bramkarza przyjezdnych. Tym samym Karol odnotował swoją pierwszą bramkę w barwach Sokoła. Jeszcze przed przerwą Mateusz Rak posyła podanie do Bartosz Miki a on znajdując się w sytuacji sam na sam, strzałem w długi róg pokonuje bramkarza. W pierwszej odsłonie na listę strzelców wpisał się również Sebastian Rodzeń. Do przerwy w notesie sędziego widniał wynik 5:0. W drugiej połowie Sokół nie poprzestał na obronie. A błędy obrońców ekipy z Rzeszowa skrzętnie wykorzystał Bartosz Mika, który zabrał piłkę obrońcy i posłał podanie do Sebastiana Rodzenia a jemu zostało już tylko dopełnić formalność. Siódmą bramkę a zarazem swoją czwartą w meczu zdobył Bartosz Mika. Jego strzał odbił się jeszcze od poprzeczki i od słupka aż w końcu wpadł do bramki. Pierwszej bramki w naszym klubie doczekał się Dawid Gielarowski, który wykorzystał błąd obońców i strzelił bramkę. Po tej ósmej bramce Sokół poprzestał atakować i skupił się na utrzymaniu niezwykle korzystnego rezultatu. Warto dodać, że dwa udane występy zaliczył nasz bramkarz - Damian Gancarz. Trzeba przyznać, że końcówka sezonu dla naszego zespołu była niezwykle udana i pozwala to myśleć pozytywnie o kolejnym sezonie, który - miejmy nadzieję - będzie dla młodych Sokołów jeszcze bardziej udany!

autor: tomziom 2013-06-28 23:00:06

Profil tomziom w Futbolowo Bardzo fajnie prowadzona strona - brawo :)
Powodzenia w następnym sezonie! :)

Autor: Treść:pozostało znaków:

Stal ŁańcutTG Sokół
Stal Łańcut 3:1 TG Sokół
2013-09-21, 11:00:00

oceny zawodników »

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Strug Tyczyn Stal Rzeszów
Izolator Boguchwała 3:7 Resovia II